Waldorfská škola v Bratislave

Píšu waldorfskí žiaci

Schönau 2013 z pohľadu žiaka

Autor: Zuzana Bugárová, učiteľ, 6.6.2013

Bol upršaný deň a autobus zablúdil do iného Schönau. Na miesto sme dorazili o štvrtej. V daždi sme stavali stany a ja som mala úplne premočené veci. Je tam pekné prostredie na oddych. Majú veľkú školu a veľký pozemok pri lese. Mali tam dobré jedlo. Je dobré vedieť po nemecky alebo po… Pokračovať v čítaní

Žiačky z pražskej waldorfskej školy proti billboardom.

Autor: Waldorfská škola, 12.4.2013

Žiaci waldorfských škôl sú vedení k tomu, aby vyjadrovali svoje občianske postoje. V tomto článku sa dočítate o tom, ako žiačky 6. ročníka Waldorfskej školy v Jinoniciach bojujú za odstránenie billboardov. http://kozakovaanna.blog.respekt.ihned.cz/c1-59527340-dopis-panu-primatoroviDopis panu… Pokračovať v čítaní

Boli sme na olympiáde

Autor: Daniel Heriban, žiak, 11.6.2012

Olympiáda v Schöenau patrí k zážitkom, ktoré sa nezabúdajú. Tohto roku sa tam konal 14-ty ročník. Už minulý rok, v škole v prírode, sme začali hádzať oštepom, ale to bolo len v rámci orientačného behu. Na začiatku tohto roku sme trénovali oveľa viac. Na jeseň sme takmer na… Pokračovať v čítaní

Prírodopis 4.ročníka – Epocha zvierat očami žiaka

Autor: Daniel Heriban, žiak, 22.7.2011

Zatiaľ najlepšia epocha, čo som zažil, bola epocha zvierat. Najprv sme sa učili o človeku. To až také zábavné nebolo. Potom sme sa rozprávali o zvieratách a keď nejaký spolužiak mal také zviera, o akom sme sa učili, tak nám ho priniesol ukázať. Prvý deň sme si nakreslili… Pokračovať v čítaní