JESENNÁ BRIGÁDA

Autor: Martin Malgot, učiteľ, 1.10.2021

Koncom septembra sme stihli jesennú brigádu. Veľmi pekne ďakujeme všetkým rodičom, ktorí sa zapojili. Počasie nám doprialo hrejivé stretnutia a v svetle slnečných lúčov sme spoločne mohli školskú záhradu skrášliť a opraviť zanedbané. Po roku, kedy sa nám ani jedna brigáda , vzhľadom na pandemickú situáciu, nepodarila zorganizovať, sme mali, čo doťahovať.

Opravili sme:

1. spadnutý plot
  2. vyčistili sme jazierko od množstva rias a buriny naokolo, dosadili rastliny do vody aj okolia
  3. opravili sme pocitový chodník, s všetkými druhmi povrchov
  4. vyčistili sme doskočisko
  5. vyčistili a namaľovali sme loď
  6. obsypali sme stromy na prednom dvore výživným kompostom
  7. dosypali sme štrk pod herné prvky na prednom dvore
  8. vyčistili sme bylinkovú špirálu a záhony od buriny
  9. popálili sme časť dreva

Veľká vďaka taktiež patrí druháckym a tretiackym rodičom, za prípravu občerstvenia a odpratávania riadov. Vďaka nim sme mali vždy plné stoly s rôznymi pomazánkami, koláčmi, pečivom, ovocím a nápojmi a samozrejme, navarili v kotlíku, fantastickú fazuľovú polievku.

Veľmi sa tešíme na budúcu jarnú brigádu, naplánovanú na 23.4.2022.