Waldorfská škola v Bratislave

Názory a polemiky

Na gymnáziá neodchádzajú tí najchytrejší, ale deti ambicióznych rodičov

Autor: Waldorfská škola, 20.4.2016

U našich susedov, Českej republike, odštartovali prijímacie pohovory na viacročné gymnáziá. Zaujímavý článok, ktorý ponúka viacero pohľadov a faktov, ktoré súvisia s prijímacím pohovorom na gymnázium a prechodom dieťaťa z jedného kolektívu do iného si môžete pozrieť tu. Pokračovať v čítaní

Postrehy z Gorily

Autor: Renáta Kubečková, učiteľ, 5.2.2016

Gorila.sk Urban space - evokuje nielen známu zmarenú kauzu, ale je to aj útulný priestor plný kníh a vône z horúcich bylinných čajov. Presvedčila som sa o tom, keď som po rokoch v sprievode Lucky Piršelovej a Denisky Matrayovej vstúpila do OD Dunaj. Bol daždivý večer a v príjemnom osvetlení sa… Pokračovať v čítaní

Stanovisko ku prebiehajúcemu štrajku od nášho absolventa Jána

Autor: Waldorfská škola, 30.1.2016

Vážení pedagógovia, milí priatelia, je mi veľmi ľúto, že som sa nemohol zúčastniť osobne, nakoľko by som si veľmi rád vypočul názory a postrehy vás – učiteľov i žiakov WŠ, ktorú som navštevoval deväť rokov. Štrajk je pre mňa jasným vyvrcholením toho, čo je, dovolím si povedať, jedným… Pokračovať v čítaní

10 dôvodov, prečo poslať svojho učiteľa na Erasmus+

Autor: , 26.8.2015

Niektorí možno tušíte, že existujú rôzne výmeny a programy pre študentov, kde majú deti možnosť vypadnúť zo svojej školy a rodiny a zažiť si, že všade je to o tom istom. Aby boli v obraze aj dospeláci, v tomto prípade učitelia, existuje študijný program pre učiteľov,… Pokračovať v čítaní

„My jsme ti, na které jsme čekali“

Autor: , 12.8.2015

prevzaté z:http://magazin.maitrea.czautorka:Kateřína Komorádová12. srpna 2015„Psychofonetika je metoda, jak uvidět svou duši. Nikdo nás to neučil, ale jestliže chceme dělat změny a růst, musíme se nejprve podívat na místo, kde právě jsme! Psychofonetika je reálná metoda, která pracuje s tím, co… Pokračovať v čítaní

Čo hovorí Testovanie 9 a čo naň hovoria ľudia?

Autor: Tatiana Maťová, učiteľ, 21.5.2015

17.5.2015 www.chceme vedieť viac Na zverejnené výsledky Testovania 9 reagujú mnohí ľudia prekvapenou otázkou: „Ak je priemerná úspešnosť zodpovedaných otázok v testoch okolo 50%, znamená to, že tie naše deti sú také slabé… Pokračovať v čítaní

Voda a plastové obaly.

Autor: Tatiana Maťová, učiteľ, 13.4.2015

prevzaté z: www.pytlici.cz/filmy-dokumenty-a-zasadni-texty/22-jeste-porad-pijete-vodu-z-plastovych-lahviJeště pořád pijete vodu z plastových lahví? Co je na balené vodě špatného? Kdo zná alespoň některá zásadní fakta o „pití z plastu", ten se napije raději z rybníka. Jenže právě! Neznalost je v… Pokračovať v čítaní