Waldorfská škola v Bratislave

Zdravie

Mobil na Vianoce? Od akého veku?

Autor: Marek Lichtner, rodič, 18.12.2012

Milí rodičia, blížia sa Vianoce a takmer každé dieťa, ktoré ho ešte nemá, po ňom túži. Predpokladám, že väčšine z Vás s tým píli uši, že by ho už konečne chcelo. Pár rokov sa už zaoberám témou techniky a jej vplyvu na deti a môj známy ma poprosil, či by som mu k tejto téme nedal nejaké informácie.… Pokračovať v čítaní

O čo ide telesnej výchove vo waldorfskej škole v Bratislave

Autor: Jozef Malý, učiteľ, 10.12.2012

Predmet telesná výchova je súčasťou komplexného vzdelávania žiakov v problematike zdravia a smeruje na jednej strane k poznaniu vlastných pohybových možností, na druhej strane k poznávaniu účinkov konkrétnych pohybových činností na telesnú zdatnosť, duševné a sociálne zdravie. Človek potrebuje… Pokračovať v čítaní

Film: Konzumujúce deti, komercializácia detstva

Autor: Marek Lichtner, rodič, 25.2.2011

Pozrite si šokujúci dokument o tom, aké marketingové stratégie využíva reklamný priemysel na to, aby z vašich detí vytvoril konzumentov závislých na svojich produktoch, kde jediným cieľom je maximalizácia zisku, bez ohľadu na čokoľvek, napríklad aj bez ohľadu na fyzické a duševné zdravie… Pokračovať v čítaní

Waldorfskí žiaci sú výrazne zdravší

Autor: Marek Lichtner, rodič, 27.10.2010

Stále zvyšujúce sa percento populácie s artrózou a vysokým krvným tlakom, reumou alebo rakovinou, aj to je realita dneška. Zdá sa to neuveriteľné, ale existuje pedagogika a školský systém, ktorých absolventi sú takmer 10 krát zdravší ako bežná populácia. Je to vôbec možné? Vo februári roku 2007… Pokračovať v čítaní