Zvoňte, zvonky.

Autor: Miriam Bednárová, učiteľ, 17.1.2019

Nablýskané ručné zvonce pribudli nedávno do hudobného inštrumentária našej školy. Pomôžu nielen pri pútavejšej a názornejšej výuke nôt, ale podporia najmä rozvoj tímovej spolupráce a vnímania spoločného rytmu. Spoločná hra tiež vyžaduje mimoriadnu koncentráciu.

Osvojovanie týchto schopností je vhodné a potrebné rozvíjať u všetkých detí v rámci inklúzie vzdelávania. Spoločná zvonkohra je k tomuto zámeru netradičným prostriedkom pre všetkých bez rozdielu. Je príležitosťou pre rozdielne deti na vzájomnú spoluprácu a vnímanie sa navzájom. Čisté zvonivé tóny sú pritom niečím čarovným a neobvyklým, čo dúfame, že bude u detí vzbudzovať záujem a radosť.

Spoločnú zvonkohru sme si my učitelia už vyskúšali na workshope počas pedagogickej konferencie a boli sme príjemne prekvapení krásnym zvukom ako aj radosťou zo spoločného znenia.

Túto aktivitu sme zrealizovali vďaka Nadácii Agrofert.