Vystúpenie eurytmistov z Prahy.

Autor: Monika Dojčárová, učiteľ, 4.6.2018

Koncom mája do školy prišla eurytmická skupina absolventov Waldorfského lýcea v Prahe a vo večernom predstavení pre dospelých a následnom rannom predstavení pre starších žiakov vystúpili s hláskovou a tónovou eurytmiou, v ktorej spracovali básne a hudbu moderných autorov Leri Auerbacha a Ahmada Schamlou.

Vystúpenie bolo krásne a profesionálne, čo ocenili nielen dospelí, ale aj deti.  Umelecká eurytmia je na Slovensku veľmi vzácna, pre diváka dosť náročná a málo čitateľná, avšak nálada v hľadisku bola očarujúca. Takto ju opísali aj samotní členovia skupiny a  tešili sme sa o to viac, keď nám povedali, že na Slovensku radi vystupujú, lebo cítia spoluúčasť publika a radi prídu aj s ďalší programom.