Jazykový výlet do Viedne

Autor: Monika Dojčárová, učiteľ, 20.12.2016

Najlepšou metódou učenia sa cudzích jazykov  pre deti  je zážitok. Aj preto sa učitelia jazykov, Rasťo, Angelika a Monika, rozhodli ísť s ôsmakmi a deviatakmi na jazykový výlet do Viedne. Okrem samotnej nemčiny a angličtiny sme si prešli vianočne vyzdobené uličky a obdivovali sme historické a architektonické skvosty Viedne:  Stephansdom, Graben,  Ringstrasse, Hofburg – prechádzka históriou sa zavŕšila pri múzeách (Naturhistorisches und Kunsthistorisches), medzi ktoré bol umiestnený vianočný trh s krásne vyzdobenými vianočnými stánkami.  Tu deti dostali okrem rozchodu aj jazykové úlohy.

Čas nám ubehol rýchlejšie, ako sme si priali a plní zážitkov sme utekali na metro smerom k novej Hlavnej stanici (Hauptbahnhof).  Pre niektoré deti to bol prvý výlet do Viedne či prvá jazda metrom, a tak si vo vlaku prezerali fotky  a smiali sa na svojich autentických pokusoch vypýtať si napr. gaštany či palacinky po nemecky a anglicky.