Biely sen ôsmakov

Autor: Ivana Bartovičová, učiteľ, 4.4.2013

Biely sen ôsmakov sa im do bodky splnil. 17. februára 2013 sme sa po cca 6 hodinovej ceste najskôr rýchlikom, potom motorákom, ktorý vzbudil na tvárach ôsmakov zvyknutých na rýchle autá začudovanie i pobavenie, a napokon autobusom po riadne zasnežených cestách Oravy, ocitli v dedinke Oravice. Ubytovali nás v rovnomennej chate, z ktorej bol kúsok dolu kopcom lyžiarsky svah i aquapark. V okolí boli i bežecké trasy, ktoré naši bežkári museli najprv prešľapať. Lyžiari i snowboardisti sa vozili na svah 4-sedačkovou lanovkou, z ktorej bol krásny rozhľad na okolie, celé nádherne zasnežené. Dole mohli zísť štyrmi trasami, takže 5-dňová lyžovačka nebola jednotvárna. A že si ju užívali iste vidieť aj na fotkách. Mnohí lyžovali vo viac-menej stabilných skupinkách, niektorí vo dvojiciach, no vždy sme sa videli, počuli, zakývali si, ohlásili z lanovky lyžujúcich, snowboardujúcich, počkali sme sa... V bazénoch boli tiež stále spolu. Na izbách i v jedálni bolo veselo. Ubehlo nám to veľmi pekne a veľmi rýchlo, ani sme sa nestihli venovať biológii, no vďaka lyžovaniu sme mohli každý svoje svaly a niekedy i kosti cítiť viac ako inokedy. 22.februára sme sa vracali vylyžovaní späť domov. Ešte by sme tam vydržali. Ale už teraz pomýšľame na ďalšiu spoločnú akciu – splav Malého Dunaja.

Za kolektív ôsmeho ročníka spísala Ivana Bartovičová