Školský lekár

Autor: Waldorfská škola, 14.10.2018

Začiatkom októbra mali naši rodičia a učitelia možnosť zúčastniť sa prednášky s pediatričkou MUDr. Gabrielou Trgovou, kde sa dozvedeli  o pôsobení lekárov na školách, čo bolo v minulosti v Európe i u nás bežnou praxou.  Vo waldorfských školách v zahraničí je to bežnou praxou doteraz a lekár je členom kolégia školy.  MUDr. Trgová v prednáške objasnila podstatu a význam spolupráce školského lekára a učiteľa z hľadiska vývinu detí, priniesla skúsenosti z tejto spolupráce z waldorfských škôl v Nemecku a hovorila o perspektíve tejto spolupráce na našej waldorfskej škole. Zúčastnení rodičia i učitelia mali mnoho otázok a živo sa o tému lekára na škole zaujímali. Pokiaľ i vás táto nová téma školy zaujala a nestihli ste sa zúčastniť prvej prednášky, srdečne vás pozývame na druhú, ktorá sa bude konať vo štvrtok, 18.10. o 18.00 v priestoroch školy.