Waldorf mi dal do života silu odpustiť

Autor: Waldorfská škola, 20.1.2013

Waldorf mi dal do života, keď si to spätne uvedomujem, silu odpustiť  tým, ktorí mi ublížili ale aj silu napredovať,  ktorú stále „otváram“, ale bez waldorfu by som ju ani neotvoril. Waldorf mi dal  pozitívny materinský prístup učitelov na škole. Naučil som sa rezbárčiť a pomohlo my to v napredovaní na strednej škole. Mám z waldorfu veľmi  pozitívne  zážitky,  naučil som sa mnohým zaujímavým vedomostiam prostredníctvom pokusov a  učenia v praxi - miesto  len písania do zošita. Ak  môžem porovnať  waldorf zo štátnymi školami,  tak waldorf sa rozvíja  a napreduje  na rozdiel od štátnych škôl,  ako to pozorovať na mojej strednej škole, kde bolo asi 10 učebných odborov a dnes tam sú len tri aj to len tak  prežívajú, kým waldorf prekvitá. Waldorf ma pripravil do života tak čo do vedomostí ako aj „do osobnosti“ a  som za to veľmi vďačný.

Peter Bohm (stredná odborná škola – drevárska)